Já a hokejista? Kdepak, já to jen zkouším…

A občas nějaký ten gól a radost byla k nezaplacení. Jenže těmto časům už pomalu odzvonilo, protože rostu, rostu a dopracoval jsem to až na vysokou školu do Brna. Jelikož bez práce nejsou koláče, ani já jsem bez tréninku nehrál dobře a nedával góly. To potom nadšení do hry jde trošku stranou. Nyní se při zaměstnání vracím k hokeji za Jiskru Skuteč.

Jak jsem začínal…

K hokeji mě dotáhl jeden chlapík, jeden skvělý chlapík, bývalý golman Skutče a dnes jeden z nejhezčích záchranářů v nemocnici. Velký kamarád a spolužák ze ZŠ jménem Jirka Horák. Jednoho dne jsem přišel na skutečský zimák, poslali mě do kabiny, kde mě bratranec ustrojil a šel jsem na to! Začátky byly trošku kruté, ale čas mě ukázal, že to půjde… První sezonu jsem pouze trénoval, ale druhou sezonu už jsem si i zahrál…

Jaký jsem byl na ledě?

Tvrdá střela a góóóóól! Nejsem hokejista, kterého by znalo celé město a zajímali se o něho další kluby. Hokej hraju pro zábavu… Sám nevím, kdy jsem vstřelil svůj první gól, ale to je nepodstatné…! Zahrál jsem si pod mnoha trenéry, kteří mě naučili spoustu věcí z hokejového života… Téměř každou sezónu jsem nastupoval s jiným číslem na zádech. Rok jsem hostoval v Hlinsku a Poličce!

A uvidíte mě někdy?

S velkou pravděpodobností ano. Už to nebude asi za skutečkou mládež, ale možná za skutečské barvy. Opravdu nevím, kde mě vezmou a jak to vše půjde s ohledem na školu. I když hokej bych nerad opustil, už jen pro ty kamarády!

Člověk míní, život mění. Sezona 2010/2011 v hokeji i škole

Možná se mi někteří smějí, že kvůli bakalářce nestíhám nic, ale bohužel u mě je to realita. Hokej jsem pro tuto sezonu vynechal. Bez tréninku to nejde. A jinak, Jiskráci posílili a už na mě nezbylo místo.

Je po bakalářce, hokej mám za „odměnu“

V sezoně 2011/2012 jsem stihnul za Jiskru odehrát 3 zápasy. Fajn zápasy, kde jsem jezdil jako motorová myš. Dobře se pobavil v kabině vtípky pana Lenocha a Dědka. Zápasy jsem odehrál díky tomu, že jsem měl 25 dní volna mezi semestrama.

Škola skončila, práce začala. „Pojď se hýbat“ řeklo tělo

Snad mi to veškeré povinnosti umožní a vrátím se jako „hvězda“ do Jiskry. Čas ukáže.