Střední škola

Dřina, krásné čtyři roky, cestování, kamarádi, známky a možná taky maturita. A nakonec všechno bylo, a maturitu mám. A jaké byly čtyři roky ve škole v Pardubicích…? Jednoho dne jsem nastoupil do 1.E, sedl si to třetí lavice a koukal.

  Nevěděl co si mám myslet, protože jsem nikoho neznal a seděli tam takový… no (prapo)divný lidi! Ještě ten den bylo zahájení a posadili mě vedle Smažáka. Ten měl kecy, že jsem nevěděl, která bije.. Nebudu Vám tady rozepisovat každý den, protože si to nepamatuju. Avšak i v prváku bylo hodně veselých příhod a zážitků. A když jsem si šel pro první vysvědčení na konci prváku, tak jsem zmokl jako kráva..:-)
Druhák! No, a začalo to.. velké opisování, hodiny spánku, po obědě do hospody. A taky podle toho vypadaly známky v pololetí.. (bylo si na co sednout..:-) Ale pak jsem zabral, začali jsem chodit se topit do Ideonu o těláku a druhák byl zamnou… Velké prázdniny a byl před námi třeťák. A Řecko. A tak hurá do Řecka… Když nás z Řecka dostali zpět (nám se nechtělo.. moře, pohoda.. hospody), tak … začalo učení.

  O tomto se rozepisovat nebudu, to je mi zkrátka cizí..:-) Přibyly nám nějaké ty odborné předměty a nějací spolužáci… Avšak zdrávé jádro třídy zůstalo. Prostě během třeťáku se nic zvláštního nestalo, jen pár lidí si udělalo řidičák a většina z nás se stala plnoletými týpky.. Poslední sředoškolský rok byl před námi. No jen jestli poslední..?!

  Začali jsme kreslit, tisknout, leptat, vrtat a pak i osazovat maturitní výrobek. A teoreticky jsme začali opakovat maturitní otázky. Až se z nás kouřilo..:-) Nějak to (ne)šlo… Sranda ve třídě bylo furt.. prostě imrvére si z nás kantoři dělali prdel a dobírali si jednotlivce. Pololetí klepalo na dveře a maturita se na nás taky valila. Moc jsem toho neuměli… (dál už to nepíšu..) A byl tady duben.

  A maturitní písemka z češtiny se hlásila o slovo. Proto 2.4.2008 jsme psali od 8h do 12h jako ďáblové.. A jak šel čas, tak nám uzavřeli známky někdo šel k maturitě, někdo dostal stopku. A tak nás pustili do červnového maturitního kola pouze 18 lidí.. Všichni to neudělali, ale nebyla to tragédie.
Na mě se řada dostala 4.6.2008 a krátce po 15,15h SEČ jsem byl pasován přes práh inteligence. A co dělám teď..? Prázdninuju, pracuju, pařím, a nebo dělám přijímačky. Prostě veget imrvééére! Až do zaří…

————————————————————————————————————————————————

Vložit komentář