Plesová sezona 2013, 2. část

Další plesová sezona ukončena. Opět jsem zažil krásné večerní plesy, kde jsem se rozhodně nenudil. Protancoval jsem někde střevíce? Opil jsem se někde? Zažil jsem nonstop plesový víkend? A co zklamání? Na tyto a další otázky naleznete odpovědi v reportech z jednotlivých plesů. A na začátek bych upozornil, že střevíce nemám, alkohol….. a plesů bylo celkem pět.

SDH Kladno

Aneb my jsme spolu tančili na maturitním plese? My dva asi ne. Tak dneska.

Vyspal jsem se 5,5h před plesem. Ale těšil jsem se jako minulý rok. Nová košile, kravata, zkratkou přes Zderaz a krátce před 20h přijíždím autem do centra Kladna. Kladna u Hlinska (žádný semafor, žádné značení a dost sněhu). Zaparkuju a než se rozkoukám, přijíždí Petr s Lenkou autem. Královské služby. Rychle beru boty a jdeme na věc.

Malá šatna s stůl číslo… ten v rohu na jméno Drahošovi. Jak jinak v Kladně. Vybíráme místo a hned jak se usadíme, tak nám tu někdo chybí. Michal a Ilča. Kde je zase ten uličník? S malým zpožděním a bratrancem Honzou (ne Karlem) vcházejí do sálu a usedají k nám. A jaké pivo se dnes točí? Polička. Petr, Lenka, Lenka II a Ilča pivo nepijí, zato zbytek ano. Hned zkraje plesu dávám seznamku s Honzou, který je manželem Lenky II, dále u stolu seděli Šárka a Jarda, jejich kamarádi a na konci Miloš se slečnou. Ples je krátce před 20.30h kladenského času zahájen, o muziku se stará skupina Triton a hned v první sérii se parket lehce zaplnil. A víte co je za parketem? Světýlko – světlo v baru. Výprava o čtyřech členech se vydala na náročnou trasu stůl – bar a zpět. Aperitiv bylo třeba si dát, aby se nám ples líbil. A než jsme probrali to (ne)podstatné u stolu, tak Michal si skoro zatančil valčík, ale lehce to tam skřípalo. Dejme tanci chvíli klid a pojďme se najíst..

Tentokrát kuchař připravil brambory, rýži a špíz (měkké i protože… špíz byl měkký). Snad mi všichni rozumí, co bylo k večeři. Byla výborná, chutnala mi na jedničku. Vybraní jedinci trošku bojovali s párátkem, na kterém bylo maso napíchnuto. Večer pokračoval a hudební série startovaly trochu netradičně – a to pomalejší písničkou, nikoliv klasikou. Série klasicky se „vloudila“ do programu až po 10h, tak ji bylo třeba využít. Petr s Léňou tančili, jak jen se dalo, Michala jsem tam taky někde viděl (ale nevím jestli s Ilčou nebo Honzou ), já jsem si střihnul tanec s Lenkou II, pak Lenkou a nakonec jsme podniknuli výpravu do pohostinství. Bez Petra. A co to nevidíme? Tombolky..(obsluha tomboly). Zní to neuvěřitelně, ale na nás málem tombola nevyšla. I přesto kupujeme po 10 ks (výherních) každý, Petr a Lenka taky každý. V přímé tombole vyhrávají Honza Hudec a Petr. Špindírové – vyhráli čistící prostředky. A do slosovatelné tomboly na půlnoc máme taky dost lístku, je na co se těšit.

Hudebně se posouváme na rychlejší songy a v kulturáčku to celkem žije. Nechci říct, že se to otřásá v základech, ale veselá nálada koluje celým sálem a bavíme se na 110%. Neotřelé taneční kreace vidím u Šárky, Petra, Ilči, Honzy, Michala, Lenky II, Honzy, Jardy a jeho kamarádů, kteří se do toho taky opřeli. Ještě před půlnocí jsme díky velké dehydrataci jednou museli do baru. Největší moment překvapení, tedy vyhlašování tomboly, se tento ročník nesl ve velmi uspěchaném tempu. Paní moderátorka vyhlašovala vítězná čísla bez napětí. A rychle. Ovšem, náš stůl se nenechal zahanbit a místo Petra a Lenky (kteří se mě přiznali, že už nechtějí vyhrát první cenu z důvodů, že to nemají kam doma dávat) vyhrál jeden z Jardy kamarádů první cenu – peníze, jak jinak:-).

Aby nám nebylo smutno, rozjedeme to na parketu jako králové. Některé taneční kroky by se nedaly popsat ani matematickou funkcí pro teorii chaosu, protože byly originální. Bylo nám hej, pařilo se skvěle a nikomu nepřišlo divné, že se blíží 1h ranní. Kapela potěšila milovníky klasiky a zahrála i kratší sérii polky a valčíků. Volnějšího parketu k točivé polce využili Petr s Léňou. Matně si vzpomínám, že jsem tam taky házel kroky do rytmu s lehce marodící Šárkou. Čas pokročil a tak nám nezbývalo nic jiného, než aby Petr vzal „rozum do hrsti“ a konečně zaplatil tu rundu v baru. Dopadlo to, 3+1 a Michalovi dolili radši více, Petr zaplatil a hup a je to tam. Tak ať žijeme a sejdeme se tu za rok zase.

Michal s Ilčou a Honzou odjíždějí soukromým odvozem směr Hlinsko, my po 3h ranní dotančíme a já nevolám domů, já mám domluvený hotel v Kladně. Na konci vesničky malebné, v chaloupce dvoupatrové. Tam je postel….., a ráno snídaně. Měl jsem se tam jako host. Chválím.

Závěrem bych chtěl říct: „Léňo?“. „Která?“ ozve se. Drahošová… Když oni jsou obě.. Lenky.. i Drahošové. Ještěže jedna Petrova a druhá Honzova. Ples bych zhodnotil jako vydařený, dobře jsem se bavil nejen na parketu, dobře se pilo a zábava byla jak na pravém vesnickém plese.

Celkové hodnocení: 9,25 z 10b (0,25b za nocleh)

Hokejový ples Skuteč

Aneb mě nenoste, já tančím sám

Hodnocení tohoto plesu vezmu taky netradičně. Zkráceně. Ale není to z důvodu, že by nebyla zábava. Té bylo tak akorát, ale já si málo pamatuji:-). Lístek jsem dostal ke stolu č. 14, ale tam jsem chodil jako host. Usedl jsem na balkónu vedle Adély a Jirky a zpočátku plesu jsme pozorovali hosty. Tóny do našich uší „cpal“ band jménem MAT4 a víte, proč se tančilo hned ve druhé sérii? Důvod byl jednoduchý – byla zima v sále. Tombola byla celkem bohatá a tak se vyplatilo kupovat lístky. Povedlo se mi vyhrát hokejku (ovšem na pravou stranu – jistě ocení nějaký pravý hokejista). Na plese bylo vidět mnoho známých i méně známých tváří a tak jsem se dobře bavil. Tentokráte nebylo málo holek, tak jsem nezahálel s tanečními kreacemi. A tančil jsem i tak různě kde se dalo. Občas jsem se stavil na baru a ve výčepu.

Klasická klasika (taneční) byla s Jančou, Adélou, Pájou, Stáňou a možná ještě s někým. Rychlejší kroky byly …… a to máte… (hodně jich bylo) a tančení v náručí bylo jen s Pejdou. A hned to paparazzi stihnuli zdokumentovat. A s kým jsem se zakecal asi nemá cenu psát, znáte mě:-).

Po dlouhé době Skutči výborný hokejový ples, bavil jsem se a bylo se bavit s kým. Kapela nezklamala. Přerušenou taneční tradici jsem letos navázal s Eliškou a porušil s paní Herynkovou. Ale zase jsme to vykompenzovali v baru:-)

Celkové hodnocení: 9 z 10b.

Reprezentační ples fakulty Stavební v Brně.

Aneb to víno kupovat na baru je na půl večera

Středa. Ples. Stavaři. Bobycentrum. Na tento ples jsem vyrazil ve společnosti Jiříka, Šárky, Luboše K. a Luboše S. Malá strkanice v šatnách, kde jsme nevědomky předběhnuli pár lidí a pak po krátkém vyhledávání stolu č. 75 (který se snad propadnul do přízemí z balkónu) zahajujeme ples. Hned v prvním okamžiku na mě velký (a nezapomenutelný) dojem udělaly prostory Bobycentra. Druhý dojem udělala kapela – Pavel Helan Band, která hrála skvěle a ještě k tomu vybrané taneční styly, které jsem dlouho neslyšel.

Po „přetrpěném“ nákupu vína jsme ochutnali a vyrazili na parket. Jiřík mě lehce seznámil s dámskými objekty (má pěkné spolužačky) a pak jsme vyrazili na parket. Velký parket, hodně lidí a atmoška na 112,5%. A tam se skvěle pařilo – fakt že ano. Dokonce i vláček se utvořil. Sice mi bylo místy teplo, ale to nevadilo. Neuvěřitelné taneční kreace jsem si střihnul s Martinou, Věrou, Šárkou, Maki a taky v pánské jízdě s Lubošem I a Lubošem II a kytarové sólo s Jiříkem. Třetí skvělý dojem udělala atmosféra, která neměla „hluchá“ místa a stále to tam žilo. I předtančení nám zpestřilo program.

Zůčtujeme: Bobycentrum tento ples řadí vysoko, hodně lidí a ta skvělá atmosféra si zaslouží taky obdiv. A přesto, že jsem tam nikoho neznal, tak pro mě to byl velmi pěkný ples.

Celkové hodnocení: 9,5 z 10b (0,5b Bobycentrum)

První část plesové sezony, čtěte dále

Vložit komentář